Author Topic: Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Meslekler  (Read 730 times)

admin

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
    • oyun hileleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Meslekler
« on: February 21, 2020, 02:00:35 PM »
Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Meslekler

Mesleki Yeterlilik Belgesi birçok sektörde zorunlu hale geldi. 5544 sayılı kanuna göre mesleki yeterlilik belgesi olmayan kişiler meslekleri artık icra edemeyecek. İşyerleri yetki belgesi olmayan eleman çalıştırdıklarında çalıştırdıkları eleman başına 500 lira para cezası kesilecek. İşe girmek için mutlaka mesleki yeterlilik belgesi almalısınız. Mesleki yeterlilik belgesini mesleki eğitim veren resmi ve özel kurumlardan alabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesini almak için eğitim programına dahil olmalı, eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olmanız gerekir. Sınavda başarısız olan kişilere 2 kere daha sınava girme hakkı verilir. 2 sınavda da başarılı olamayan bireyler yeniden eğitime alınır ve süreç yeniden başlar.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Meslekler hakkında detaylı bilgiye Artunbelgelendirme.com.tr bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesi almak için bu firmayı kullanabilirsiniz. Firmanın açmış olduğu mesleki eğitim programlarına dahil olup siz de mesleğinizle ilgili mesleki yeterlilik belgesini alabilirsiniz. Mesleki yeterlilik kapsamında Aytun belgelendirme firmasından alabileceğiniz yetkilendirme belgeleri şunlardır:

İNŞAAT:  ahşap kalıpçılığı, ahşap levha uygulayıcısı, alçı sıva uygulayıcısı, betonarme demircisi, iskele kurum elemanı, seramik karo kaplamacısı, duvarcı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, ısı yalıtımcısı, panel katalog, sıvacı
DOĞALGAZ: doğalgaz çelik boru kaynakçısı, ısıtma ve doğalgaz içi tesisat yapım personeli, doğal gaz polietilen boru kaynakçısı, doğal gaz iç tesisat mühendislik yeterlilik belgelendirme programı,  endüstriyel ve büyük tüketimli tesislerin doğal gaza dönüşümü mühendis yeterlilik programı
MAKİNE: makine bakımcısı, makine montajcısı, NC tezgah işçisi, CNC tezgah işçisi
METAL: çelik kaynakçısı, alüminyum kaynakçısı, direnç kaynak ayarcısı, kaynak operatörü, metal kesimci, metal kesim operatörü, metal levha işleme tezgah işçisi
TESİSAT: Endüstriyel boru montajcısı
PLASTİK: Plastik enjeksiyon üretim elemanı
ULAŞIM: Köprülü vinç operatörü
HARİTA: Topograf yetkilendirme belgesi alabilirsiniz.

Aytun Belgelendirme firmasına ulaşmak ve eğitim programlarına dahil olmak için aşağıdaki ulaşım kanallarını kullanabilirsiniz.

Firmanın Adresi : Mehmet Akif Mahallesi Fatih Bulvarı
Karaoğlu İş Merkezi No: 147/101 K:1 Sultanbeyli/İstanbul
Sabit Telefon: +90 216 398 40 20
Cep telefonu: +90 506 093 40 20

E-posta: info@artunbelgelendirme.com.tr

İnternet sitesi: Artunbelgelendirme.com.tr

Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayı arzu edenler, bu iletişim kanallarına hiç tereddüt etmeksizin başvurabilir.

imza: Oyun - Forum